Bosphorus Sorgun

Bosphorus Sorgun

✅Transferi: 50 Minuta
✅Plazhi: 300 m
✅Koncepti: All Inclusive
✅Regjioni: Side

Bosphorus Sorgun është një oazë e veçantë për pushime në zonën e Antalyas, konkretisht në rajonin Side. Vendndodhja e tij e shkëlqyeshme mes bregdetit dhe lumit Manavgat e bën atë një destinacion të ëndrrave për ata që dëshirojnë një qëndrim të relaksuar dhe një përvojë të mahnitshme.

Koncepti “All Inclusive” i Bosphorus Sorgun ofron më shumë se thjesht një vend për të qëndruar. Ky hotel unik ofron përfitime të pamohueshme, duke përfshirë ushqim të shijshëm, argëtim të pakufizuar dhe pamje mahnitëse. Dhoma të rehatshme dhe të përshtatshme të sigurojnë të gjitha nevojat për një qëndrim të këndshëm dhe për të përjetuar pushimin në maksimum.

Nëse dëshironi një përvojë të veçantë të akomodimit në Bosphorus Sorgun, ju do të gjeni një gamë të gjerë dhomash, përfshirë dhoma standarte, suite të veçanta dhe shumë të tjera, të gjitha të pajisura me komoditetet më të mira.

 

Hotel Sorgun ofron ushqim të shijshëm në restorantin kryesor, i cili ofron një gamë të gjerë ushqimesh në stilin bufe, si dhe në restorantet A’la Carte, ku mund të provoni specialitete të ndryshme nga kuzhina vendore dhe ajo ndërkombëtare, duke përfshirë lloje te ndryshime te mishit dhe peshk.

Për të qenë të sigurtë që do të relaksoheni plotësisht, hoteli ofron një numër të madh të bareve të ndryshme që ofrojnë pije alkoolike dhe joalkoolike të shumëllojshme, përfshirë pijet e importuara dhe ato vendore.

Në këtë hotel, mysafirët mund të gëzojnë shërbime të veçanta që do t’i bëjnë ata të ndihen më komod. Përveç recepsionit që është i hapur 24 orë, ka edhe mënyra të tjera për të relaksuar, përfshirë rrëshqitjet në ujë, xhakuzit dhe banjën turke (hamam). Wi-Fi falas në të gjithë hotelin do t’ju lejojë të qëndroni të lidhur me botën digjitale gjatë pushimeve.

Një nga avantazhet më të mëdha të këtij hoteli është shumëllojshmëria e pishinave që ofrohen. Për të përshtatur nevojat e të gjitha grupmoshave, ka pishina të ndryshme, duke përfshirë pishinën e jashtme, pishinën e brendshme, pishinën olimpike dhe pishinën e fëmijëve. Kjo ju jep mundësinë që të zgjidhni sipas preferencave tuaja dhe të shijoni orë të tëra argëtimi në ujë.

Megjithatë, një nga avantazhet e jashtëzakonshme të këtij hoteli është plazhi privat, i cili ndodhet vetëm 300 metra larg. Ky plazh i mrekullueshëm është një mundësi e shkëlqyeshme për të relaksuar në rërën e butë dhe për të shijuar detin e pastër të Antalyas.

Map