Xanadu Resort Hotel

Xanadu Resort Hotel

✅Transferi: 45 Minuta

✅Plazhi: Direkt
✅Koncepti: Ultra All Inclusive
✅Regjioni: Belek

Xanadu Resort Hotel është një vend pushimi i mahnitshëm i vendosur në një ambient të bukur natyror në Antalia, Turqi. Hotelin e rrethon bukuria e natyrës, me bregdetin e tij të mrekullueshëm dhe peisazhet e çuditshme të natyrës që e bëjnë atë një destinacion të veçantë për pushuesit.

Xanadu Resort Hotel ka një gamë të gjerë dhomash të komoditetshme dhe të stilizuara me shije të mirëfillta. Dhomat janë të pajisura me të gjitha mjetet moderne dhe ofrojnë pamje të mahnitshme nga deti apo kopshti. Çdo dhomë ka një atmosferë relaksuese dhe ofron një përvojë të jashtëzakonshme për mysafirët.

Hotelin përbëjnë një numër restorantesh të shijshme dhe barësh të shumtë që ofrojnë kuzhinën e ndryshme dhe pijet e freskëta. Mysafirët mund të shijojnë ushqim të shkëlqyer në restorantet kryesore me bufe të hapur, si dhe të provojnë specialitetet e kuzhinës ndërkombëtare në restorantet A’la carte. Për t’ju ofruar më shumë argëtim, hoteli organizon shfaqje të këndshme në mbrëmje dhe aktivitete të ndryshme për të gjithë mysafirët.

Xanadu Resort Hotel ka pishina të jashtme dhe të brendshme, duke përfshirë edhe një pishinë për fëmijë, ku mysafirët mund të freskohen dhe të shijojnë kohën e tyre në ujë. Hotelin gjithashtu e shoqëron një plazh privat, ku mysafirët mund të relaksohen në rërën e butë dhe të shijojnë diellin. Aktivitetet sportive, si tenisi, volejboll, sportet ujore dhe aktivitetet në grup, janë të ofruara për ata që duan të qëndrojnë aktive gjatë qëndrimit të tyre.

Për fëmijët, Xanadu Resort Hotel ofron një Mini Klub të dedikuar për moshën 4-12 vjeç, ku ata mund të marrin pjesë në lojëra, aktivitete dhe animacione të përshtatshme për moshën e tyre. Për të kënaqur edhe më shumë nevojat e mysafirëve, hoteli disponon edhe një qendër SPA e mahnitshme, ku mysafirët mund të relaksohen dhe të shijojnë trajtimet e kujdesit personal dhe masažhet.

Xanadu Resort Hotel është një destinacion i mrekullueshëm pushimi, ku bukuria e natyrës, shërbimi i shkëlqyeshëm dhe komoditeti i lartë bashkohen për të krijuar një përvojë të jashtëzakonshme për mysafirët e tij. Në këtë vend, pushuesit mund të shijojnë harmoninë e detit, relaksimin në pishina, kënaqësinë e ushqimit dhe argëtimin e pafund në një ambient të çliruar nga stresi.

Map

Previous Bosphorus Sorgun